2 Aralık 2012 Pazar

Hareketli

 

 

 

 

 

 

 


Hasan Hüseyin Korkmazgil

İnsan karıştırıyor bazan 
  ölmek mi yaşamak 
  yoksa yaşamak mı ölmek... 
 
 
 

 

Kırmızı Zaman


Sen" demişti "şimdi o sınırsız zaman algısının büyüsündesin ; zamanın geçip gittiğini farkettiğinde büyüyeceksin.
*
Işık vurduğu yeri aydınlatır ama her zaman görmeyi kolaylaştırmaz ; bazen gözleri kamaştırır akla olmadık hayaller sızdırır.
*
hayat bir nefes dedi
kafesteki ses
sonra usulca güldü
ve bülbülüm öldü.İnsan Ruhuna Yöneliş


 
Bilinç sürekli değildir. Bilinç kesikli kopuk kopuktur. İnsan yaşamının bilinçli evreleri bir araya toplansa, toplam sürenin ancak yarısına ya da üçte ikisine ulaşır; gerisi bilinçaltı yaşamı oluşturur: Yani gece uykuda geçirilen süre ile gündüzleri bilincimizin dışında kalan saatler. Aslında, bilincin belirli bir düzeye ve yoğunluğa ulaştığı, gerçekte bilinçli olduğumuz çok az zaman vardır. Düşlerimizde ortaya çıkanlar bilincin önemsiz kırıntılarından başka bir şey değildir; düş gördüğümüz sıralar, bütünüyle edilgen bir rol üstleniriz.
 

Yolda


Şimdiki gençlerin tek derdi, üniversiteye girmek, evlilik öncesi cinsellikte fazla ileri gitmemek, iyi bir iş, ev, araba edinmek, çocuk sahibi olmak...
Yazarken bile sıkılıyorum bunlardan.Aslında başka insanların hayatına karışacak biri değilim.Herkes kendi kurallarına göre yaşamalı.Ama ben daha çok çılgın insanları kaale alırım.Yaşamak için çıldıranları içlerin deki ateşi tutkuyla besleyenleri,yıldızların arasına ağ örmeye çalışan bir örümcek çılgınlığında tek bir mumla dünyayı aydınlatmaya kalkanları severim. Neredeyse tüm hayatım boyunca seyahat ettim ve yazdım.Günlük kaygılarla ömür tüketen insanlar gördüm.

Otuz dört yaşına kadar araba kullanmadım, hiç ehliyetim olmadı.Çocukluğundan beri araba kullananlar ve ilk fırsatta ehliyet sahibi olanlar tüm ömürlerini ev-iş arasında yol yaparak harcarken ben dünyayı gezdim.Garip bir tezat... 


Yılmaz Odabaşı


Kısa bir öyküdür hayat, uğruna upuzun acılar çektiğimiz...Ahmet Telli


       İnsan yorulur bazen insan olmaktan.

Dostoyevski
 Başkalarının zavallığına bakıp haline şükredenlerden tiksiniyorum...
Mutfak