5 Nisan 2016 Salı

Doğum Günün Kutlu Olsun...


İNAT GİBİ Affedersiniz Siz İstanbul musunuz? Çiçek bahçelerinizde Mevsimler yaşanan Yağmur seslerinde en tanıdık şarkılar Gözyaşları gibi ıslanan Arnavut kaldırımlarında ben Aşı boyalarında çocukluğum Elele bir ayaz hatırlarım Süleymaniye'de sizinle Yeşil çıngıraklı vatman şapkaları Kış geri gelmiş Salep salep sabahlar Affedersiniz nasıl tanımazsınız Her geceyi beraber ölmedik mi Boğaziçi'nde Her çocuklukta yok muyduk sizinle Hiç mi uğurlamadınız beni Haydarpaşa'dan Hayri kaptan yetmiş birde bembeyaz Köpük köpük tinorossi şirketihayriyye Sefer taslarımızda üçüncü mevki biletler Mahpus gözlerimizi Yalnız gecelerinizde Ayak seslerimizi Kadehler dolusu sohbetlerimizi Koyun koyuna bile bitmeyen hasretlerimizi Nasıl unutursunuz ? 
HASRET ÇARŞISI Ben bir İstanbul yalnızıyım İçerim hep hasret çarşısı İşim budur geceleri sevgiler satarım Mehtaplar denizler çiçek kokuları satarım Hasret çarşısıdır rengarenk bu dükkan Gündüzleri kapanır Renklerin hepsini satarımda Maviyi bir çift gözde kendime saklarım.
İSTANBUL HASTASI Ben mi İstanbul romansa eğer Bir sayfasıyım Gemi ise Tek tayfasıyım Şiir gece Deniz martı Şarkı ışık mevsim mehtap İstanbul hastasıyım Ben onun Son sayfasıyım.
ISIKLAR SÖNMESİN Bir vapur geçsin isterim önümden İlle de boğazdan Yırtılmış denizlerden Yorganlar gelir aklıma Sanki hiç ıslanmadan Bir sabahçı kahvesinden Kavaklar derim Kızkulesi derim Hisarlardan birine takılır gözlerim Doymaz martılar gibi Işıklar hiç sönmesin isterim Bir demli çay Bir demli çay daha Sonra hep İstanbul şarkıları söylerim.