Kültür Sanat Edebiyat

Kültür Sanat Edebiyat
KÜLTÜR okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek ve zekayı geliştirmektir. SANAT güzelliğin ifadesidir. Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur. EDEBİYAT Söz ve manayı, yani insan dimağında yer eden her türlü bilgileri ve insan karakterinin en büyük duygularını, bunları dinleyenleri veya okuyanları çok alakalı kılacak surette söylemek ve yazmak sanatı. Bugün içindir ki edebiyat, ister nesir halinde olsun, ister nazım şeklinde olsun, tıpkı resim gibi, heykeltıraşlık gibi, bilhassa mûsıkî gibi, güzel sanatlardan sayıla gelmektedir.

11 Mayıs 2014 Pazar

Anneden Öğütler

 
 TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin.Dolayısıyla halatları çöz. Güvenli limandan uzaklara yelken aç. Rüzgârı yakala, hayal kur, keşfet.

Yapabileceğin kadar söz ver. Sonra, söz verdiğinden daha fazlasını yap.

Oturarak başarıya ulaşan tek yaratık tavuktur.

Dertlerini gözyaşlarında boğmak isteyenlere, dertlerin yüzme bildiğini söyle.

Dalın ucuna gitmekten korkma. Meyve oradadır.

Şans bukalemun gibidir. Biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.

Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin. Şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla.

Zamanlarının büyük bir kısmını para kazanmak ve saklamakla geçiren insanlar, sonunda, en çok istediklerinin satın alınamayacak şeyler olduğunu anlarlar.

İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: Kendisi.